Ноември 16, 2018

Бившето канарче Наско Милев спря победната серия на Ботев в контролите

11 Юли 2018 19:44

Победната серия на Ботев (Пловдив) в контролите от лятната подготовка бе прекъсната. Тимът на Николай Киров завърши наравно 1:1 с отбора на Витоша (Бистрица). Срещата между двата тима се проведе на едно от помощните игрища на базата на “канарчетата” в квартал “Коматево”. Първото попадение в двубоя падна още в 6-ата минута след страхотен гол на Дуде Ндонгала, който остана непокрит в наказателното поле на гостите -1:0. Двадесет минути по-късно новото попълнение на Витоша и бивше канарче Наско Милев изравни резултата - 1:1. Младокът се възползва от грешка в отбраната на пловдивчани, реализирайки във вратата на своя бивш клуб.

Второто полувреме започна по-добре за “жълто-черните”, които диктуваха събитията на терена и търсеха по-настоятелно второ попадение във вратата на “бистришките тигри”. На няколко пъти обаче последното подаване не достигаше до нападателя на "канарчетата" Стивън Петков. Гостите от Витоша пък така и не успяха да създадат нещо по-интересно пред вратата на Ботев. Следващата контролна среща за Ботев (Пловдив) е срещу втородивизионния ФК Царско село. Срещата ще се проведе в събота (14.07) от 11:00ч. на централния терен на базата в квартал “Коматево”.