Август 19, 2018

Локо (Пд) - Верея 3:0, гостите с 10 души

10 Авг 2018 19:10

Локомотив (Пловдив) не срещна проблеми при домакинството си на Верея (3:0) във втория двубой от IV кръг в Първа професионална лига.

Всичко в двубоя бе решено до 32-ата минута, когато "черно-белите" вече си бяха осигурили комфортен аванс от два гола, както и числено преимущество след червения картон на Иво Иванов. Първо Буна се разписа в 16-ата минута след мълниеносна контраатака отляво, а четвърт час по-късно Умарбаев реализира директно от пряк свободен удар, отсъден след нарушението, заради което капитанът на заралии бе изгонен. В 75-ата минута пък резервата Райков се разписа от дузпа и оформи крайното 3:0.

Със спечелените три точки Локомотив удвои актива си и с шест точки поне временно се изравни с Ботев (Пловдив) и Витоша (Бистрица), които делят третото място в класирането. Отборът на Верея пък, който в четвърти пореден мач не успя да реализира гол, остава закотвен в дъното на таблицата със само 1 точка на сметката си. Единствен зад заралии е тимът на Ботев (Враца), който единствен загуби всичките си мачове от началото на кампанията.