10 Май 2024 18:15
Шок за Локомотив! Крумовград разби ''смърфовете'' в ''Коматево'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Крумовград надделя убедително с 4:1 над Локомотив (Пловдив) във втори мач от плейофите в първата шестица. Срещата между двата тима се проведе в ''Коматево''.

Футболистите на Станислав Генчев събраха актив от 48 точки на шестото място в класирането, докато ''черно-белите'' остават четвърти с 55 пункта.

В следващия кръг Крумовград гостува на ЦСКА-София, а ''смърфовете'' приемат Левски.

Първият удар посока една от двете врати отправи Оливер Кандем в 4-ата минута. Футболистът на Локо Пд се възползва от оставането му пространство и пробва късмета си, но високо над напречната греда. Четири минути по-късно Янко Георгиев трябваше да прави спасяване. Евандро проби добре и стреля, но вратарят изби встрани.

Четвърт час след началото късметът покри пловдивчани. Серкан Юсеин стреля много опасно от средна дистанция. Кристиан Томов бе преодолян, но топката се отби от десния страничен стълб.

В 20-ата минута Крумовград поведе в резултата след голяма грешка на отбраната на гостите. Александър Колев се пребори чудесно за топката в центъра на терена и изведе Луан сам срещу вратаря, а нападателят не сбърка, пращайки удара си точно покрай Томов.

Две минути по-късно Янко Георгиев беше тестван с удар извън наказателното поле. Той се справи и изби. Малко след това домакините отговориха. Алекс Колев беше намерен в наказателното поле. Той реши да стреля с едно докосване, но много неточно.

В 29-ата минута Луан отново се измъкна зад защитата на Локо Пд и излезе сам срещу Томов. Стражът този път го изчака, но Мартин Паскалев го препъна в гръб. Главният съдия Михаел Павлов моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Алекс Колев, който преодоля Томов за 2:0.

Шест минути по-късно Алекс Колев изпусна страхотен шанс да вкара втория си гол в мача. Таранът се измъкна от противниковата отбрана и се озова на чиста позиция. Той видя, че Томова е леко по-напред и пробва технично да го прехвърли, само че не му се получи.

В 38-ата минута удар на Мичи Нтело, насочен под гредата, беше избит в корнер от Янко Георгиев. От последвалият ъглов удар Локомотив можеше да се възползва по най-добрия начин, но Тодор Павлов нямаше необходимия късмет. Неговият изстрел с глава срещна страничната греда.

Още преди края на първото полувреме резултата стана 3:0 в полза на Крумовград. Поредната неточност в защитата на Локомотив беше наказана. Центриране на втора греда намери Божидар Кацаров, който с глава отклони топката успоредно на голлинията, а от близка дистанция Матей Шимич с глава не пропусна да накаже Томов. Това се случи в 42-ата минута.

В 54-тата минута Локо Пд най-сетне показа признаци на живот, като върна един от трите гола. Гостите развиха много бърза контраатака. Димитър Илиев пусна към Петър Андреев, който с широка крачка избяга от защитата на Крумовград и с удар ниско по тревата преодоля Янко Георгиев.

В 63-ата минута Мартин Петков засече центриране от корнер и стреля с глава. Той обаче прати топката право в ръцете на противниковия вратар.

Четири минути по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена. Оливер Камдем влезе грубо в краката на Диего Рапосо. Първоначално футболистът на Локо Пловдив получи жълт картон, но след това ВАР се намеси и Михаел Павлов промени решението си на директен червен картон.

В 72-ата минута Александър Колев пропусна отличен шанс да вкара още един гол, той бе намерен около бялата точка, но не успя да преодолее Кристиан Томов. Стигна се до разбъркване, а впоследствие и удар към вратата на "смърфовете", който бе избит от стража.

Две минути след това обаче Алекс Колев беше оставен сам и стигна до центриране от ъглов удар на бялата точка в наказателното. Напдателят стреля с глава и прати топката в мрежата.

В 77-ата минута Луан също вкара, но имаше очевидна засада. В 89-ата минута Петър Андреев овладя на далечната греда и от трудна позиция опита да вкара, но прати топката в страничния стълб.

Съставите на двата тима:

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо – 2. Джуниет Али, 88. Ренан, 13. Диего Рапосо, 91. Вячеслав Велев – 17. Патрик Луан, 10. Серкан Юсеин – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар, 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов, 77. Октайй Юсеин, 80. Китан Василев

Треньор: Станислав Генчев

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев (К), 12. Ефе Али, 71. Оливер Кандем – 6. Христо Иванов, 21. Евандро – 16. Кристиян Пешов, 9. Мичи Нтело, 7. Бабакар Дион

Резерви: 88. Мартин Луков – 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев, 15. Мартин Петков, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Михаел Павлов

ВАР: Георги Гинчев