Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на трева от сериите ATP 250 в Майорка (Испания) с награден фонд от 612 хиляди евро.
Участващият с „уайлд кард" българин отстъпи с 3:6, 3:6 на втория поставен в схемата и №25 в световната ранглиста Алехандро Давидович Фокина (Испания).
Димитров беше пробит още в първия гейм на мача, но веднага отговори с рибрейк за 1:1. Българинът загуби подаването си за 2:3, а след това беше пробит още веднъж в осмия гейм, за да загуби първия сет с 3:6. Втората част беше решена от единствен пробив в четвъртия гейм в полза на Фокина, който спечели последните си два сервис гейма на нула.
За достигането си до четвъртфиналите Димитров заработи 50 точки за световната ранглиста, които ще му позволят да се завърне в топ 150.
Турнирът в Майорка беше последната проверка за Димитров преди началото на третия за годината турнир от Големия шлем – „Уимбълдън", който стартира на 29 юни в Лондон.