Държавата спешно взима мерки срещу риска от въвеждане на воден режим

Държавата спешно взима мерки срещу риска от въвеждане на воден режим

Започваме незабавни действия за минимизиране на риска от въвеждане на воден режим в множество райони в страната. Това обяви началникът на политическия кабинет на Румен Радев Николай Копринков на брифинг в Министерския съвет, съобщава Нова телевизия.

Той посочи, че е била проведена първа работна среща във връзка с безводието, като на фокус са били Плевен и Ловеч, но ще бъдат разгледани проблемите и на други области.

По негови думи водните ресурси на страната не се управляват достатъчно добре.

На свой ред министърът на регионалното развитие и благоустройство Иван Шишков заяви, че ще бъде ремонтирано водохващането на Черни Осъм. Водоснабдителна група "Биволаре" ще бъде възстановена, а също така ще бъде възстановена и връзката с язовир Долни Дъбник.

За бентовото съоръжение на река Вит той обясни, че има проект, но досега не е работено по него.

Държавата ще осигури финансирането на тези проекти.

Освен това продължава подмяната на уличната водопреносна мрежа в Плевен.

Шишков заяви, че приоритет в работата ще бъде довеждащия водопровод Черни Осъм.

Image