Мисля, че ДПС е приключило – независимо дали става въпрос за Догановото ДПС , или това на Пеевски . Това каза в предаването "120 минути" бившият депутат от ДПС и бивш служебен министър на транспорта Корман Исмаилов.
Важно е какъв процес тече в средите на българските турци в България. Знаем, че когато дойдат избори, винаги темата за секциите в важна, добави той.
Хора като Пеевски и Борисов гледат на политиката и властта така, както гледаше и Доган, който преди години се изрази по един циничен начин за този модел (че той разпределя порициите – б.ред) Става въпрос за политики, зад които стоят определени средства от бюджета и приоритети – някои от които ясни, други – прикрити, коментира Исмаилов, пише novini.bg.
Пеевски успя да си издейства да бъде посочен за следващ председател на ДПС, за да разпределя порции в един по-голям мащаб. Опозна една партия отвътре, тръгна да я овладява и се опита да стане държавник и политик, но това няма как да стане. В средите на ДПС се знае Доган е история, а Пеевски няма бъдеще, подчерта Корман Исмаилов.
Не мисля, че нов властелин в ДПС ще свърши работа. Тази общност ще търси пътя си, каза още Исмаилов.