Не мога да си обясня колко къса памет имат за периода, когато имахме служебен кабинет на Гълъб Донев с регионален министър Иван Шишков. Това е от август 2022 г. до юни 2023 г. Договорите, по които се работи и в момента за мантинели са сключвани именно от Иван Шишков. Той не пада от Марс. Това заяви депутатът от ГЕРБ и бивш регионален министър Николай Нанков в предаването „Лице в лице” по БТВ.
Това е лесно проверима информация, тя е публична, поясни той.
Съболезнования към близките на „Тракия” и на Мездра. Ще призова да намалим политизирането на тези теми. Тече разследване. Получаваме разнопосочна информация от действащи министри и по отношение на причини, и на следствие, на факти, които са трагични. Те са продължение на една тенденция – 30% повече жертви в последната година спрямо последните пет.
Нека да направят правилните неща. Предизборната кампания свърши. За пореден път виждаме, че гражданският контрол дава по-разумни идеи от властта, отбеляза Нанков.
Много е важно премиерът, той би трябвало да борави с истинска фактология, няма обществена поръчка за един милиард евро, има за 490 милиона. Шишков е доказал, че не може да борави с цифри. Поръчката не е прекратена, уточни бившият регионален министър.
Той определи бюджета, като по-лош от този на ГЕРБ. „Един милиард по-малко предложени приходи, спрямо проектобюджета на кабинета „Желязков”. С над 2,7 млрд. евро повече разходи, а спрямо изпълнените за 2025 г. с над 5 млрд. са повече разходите. Нали трябваше да спираме кражби и корупционни схеми и оттам да наваксаме тези разходи на следващите бюджети”.
„Не може числата, които те предлагат да са с 3,5 млрд. евро повече, спрямо изпълнения бюджет миналата година и с почти 3 млрд. повече от предложения бюджет. В същото време намаляване на приходите с почти един милиард. евро”, посочи той, пише novini.bg.