Съветниците от „Продължаваме промяната – Демократична България“ в ОбС-Пловдив призова бившия заместник-кмет Владимир Темелков незабавно да предостави на компетентните институции всички данни за потенциални нарушения, злоупотреби или други действия в ущърб на обществения интерес, за които говори в политическата си страница във Фейсбук. В своя позиция съветниците посочват, че Темелков е започнал компроматна предизборна война с кмета на общината Костадин Димитров.
В позицията на съветниците от Продължаваме промяната – Демократична България се казва, че конфликтът между бившия заместник-кмет Владимир Темелков и кмета Костадин Димитров показва изчерпването на един управленски модел и самоунищожаването му със собствените му методи - компромати. „След 15 години управление на ГЕРБ, Пловдив е заложник на вътрешни войни, кадрови битки и лични противопоставяния, вместо на идеи, проекти и решения“, се посочва в документа.
Според съветниците вместо разговор за развитието на Пловдив, за бюджета, транспорта, чистотата и кварталите, обществото е въвлечено в лични нападки, взаимни обвинения и политически спектакъл.
От коалицията допълват, че по-притеснителното е, че човек, заемал един от най-високите постове в общината твърди, че разполага с информация за тежки управленски проблеми и заявява, че ще я разкрива „по малко“ всяка седмица, като в телевизионен латиноамерикански сериал.
„Пловдивчани нямат нужда от седмични анонси и политически интриги. Ако обвиненията не отговарят на фактите, управляващите са длъжни да дадат публични и аргументирани отговори, защото доверието в институциите не се възстановява с прессъобщения и лични нападки“, подчертават от ПП-ДБ.