Бившият заместник-кмет на Пловдив Владимир Темелков поиска оставката на кмета Костадин Димитров. Това става ясно от публикация в профила му в социалните мрежи. Темелков, който наскоро напусна поста си в общинската администрация и стана член на националното ръководство на ГЕРБ, посочва като един от поводите за реакцията си вчерашната позиция на община Пловдив относно забавения проект за ремонта на Дома за стари хора „Василий Велики“.
„Като редови гражданин желая мигновено да си подадеш оставката като кмет, заедно с измислените ти аватари“, пише Темелков.
Той заявява намерението си всяка седмица да разкрива по една измама на кмета Костадин Димитров, когото нарича Коцето, и отправя покана за публичен дебат. Освен това обявява, че ще участва в следващите местни избори.
Повод за изявлението му е становището на община Пловдив, че Темелков носи отговорност за забавения ремонт на Дома за стари хора „Василий Велики“ и за спряната обществена поръчка за обзавеждането му.
Освен че отхвърля тези твърдения, бившият заместник-кмет заявява, че 95% от проектите, за които е отговарял, са пред провал, след като управлението им е било възложено на други. Сред тях той посочва проектите за новите електробуси, парк „Кан Крум“, продължението на бул. „Санкт Петербург“, новата сграда на училище „Алеко Константинов“ и двете нови детски ясли в районите „Южен“ и „Тракия“.
„Загубихте парите за основния ремонт на Партийния дом, за спортните зали за децата и волейболистките към Спортното училище, както и за страшно много други проекти“, пише още Темелков. Според него добрите специалисти отдавна са напуснали "блатото на община Пловдив".
От пресцентъра на община Пловдив заявиха, че твърденията на Темелков са абсолютно безпочвени. Припомням, че на Конгреса на ГЕРБ, проведен през март тази година, Владимир Темелков и Костадин Димитров бяха избрани за членове на Изпълнителната комисия на партията, а Темелков пое Младежката академия на ГЕРБ.
От края на лятото на миналата година досега Владимир Темелков два пъти подаде оставка като заместник-кмет. Първата след намеса на Бойко Борисов не беше приета и той остана на поста, а при втория опит през май тази година напусна окончателно. Преди това за около няколко месеца той нямаше публични изяви.