Ботев с престижен успех в Турция (ВИДЕО)

01 Фев 2024 17:55

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 1:0 руския Рубин (Казан) в поредната си контрола в Белек.

Ботев откри резултата в 21-ата минута. Тогава вратарят на съперника излезе, за да изчисти един дълъг пас в предни позиции, но всъщност подаде кълбото на Секулич, който без да се бави от въздуха я прати в мрежата.

В самия край на полувремето се получи неприятна ситуация с младия Ивайло Видев. Защитникът получи контузия и трябваше да бъде изваден принудително от игра.

През второто полувреме и двата отбора имаха добри възможности да стигнат до попадение. В началото на втората част Дилан Мертенс получи на изгодна позиция в наказателното поле, но шутира неточно. Последваха силни минути за руския тим, в които на няколко пъти Стефан Смъркалев се намеси решително, за да предотврати гол във вратата на пловдивчани. В самия край на мача футболист на Рубин Казан бе изгонен от игра след втори жълт и съответно червен картон и така Ботев Пд се поздрави с успеха.

Стартовите състави на двата тима:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 84. Игонен, 18. Папазов, 2. Видев, 44. Диабате, 30. Балтанов, 88. Колев, 6. Мертенс, 17. Минков, 31. Уме. 9. Секулич, 14. Степонавичус

РУБИН: 18. Марат Апшацев, 23. Руслан Безруков, 77. Валентен Вада, 15. Игор Вуячич, 27. Алексей Гриценко, 14. Урош Дрезгич, 22. Юрий Дюпин, 70. Дмитри Кабутов, 7. Лазар Ранджелович, 91. Дардан Шабанхаджхай, 97. Касра Тахери