Никола Цолов: Преодоляхме трудностите и намалихме разликата, благодаря на феновете

Никола Цолов: Преодоляхме трудностите и намалихме разликата, благодаря на феновете

Българската звезда във Формула 2 Никола Цолов даде специално интервю за DIEMA SPORT 3, веднага след като извоюва своята трета победа в основно състезание за сезона на емблематичната писта „Ред Бул Ринг“.

Видимо доволен, но запазващ хладнокръвие, Цолов разказа за ключовите моменти от надпреварата, стратегическите решения и бъдещите си амбиции.

"Състезанието премина много добре," започна Цолов.

"Още на старта имах добра реакция на светлините и успях да взема Алекс. След това бях зад Ноел, но честно казано, идеята ми не беше да го изпреварвам, а просто да се защитя от Алекс. Спрях късно и мисля, че Ноел погледна огледалата и си помисли, че ще го ударя, което не беше така, но заради това ми остави място, от което аз в момента, в който го видях, се възползвах. Успях да го взема и след това водех на изхода на трети завой."

Пилотът коментира и предизвикателствата по време на състезанието, включително забавянето в бокса и контакта с Алекс Дън.

"Мисля, че направих леко объркване на задна лява гума. Пит-стопът беше бавен, загубих време, може би две секунди. Но след това Мини беше на студени гуми и отново взех първото място."

"Видях, че Алекс много напъва, за да отиде първи и видях, че няма абсолютно никакъв смисъл аз да се пробвам да се защитя от него и да си хабя гумите, понеже състезанието беше много дълго. С DRS-а беше много лесно да си пазя гумите зад него“, каза Цолов.

С успеха си Никола Цолов събра 106 точки и съкрати изоставането си от Мини на само две точки. Италианецът продължава да е лидер със 108.

"Намалихме разликата. Мисля, че вече е само две точки в шампионата. Това е много добър прогрес за нас. Знам, че имаме много добър ритъм, което е нещо чудесно. Ритъмът ни през последните три състезания е невероятен и, разбира се, се стремим да продължим по този план“, сподели още Цолов.

Погледът вече е насочен към Силвърстоун.

"Очаквам уикендът да е една идея по-труден от този за нас, тъй като ползваме твърдите гуми, с които не вярвам, че сме намерили перфектния баланс и начина, по който да ги използваме за момента. Просто не намираме начин, по който да активираме гумата в работния ѝ прозорец. Имаме нещо, което ще пробваме за Силвърстоун, което ще видим в тренировката."

В заключение, Никола Цолов изрази своята огромна благодарност към българските фенове.

"Големи благодарности на всички фенове, които успяха да дойдат тук, да ме подкрепят. Видях абсолютно всички знамена. Разбира се, опитвах се да не се разсейвам, но на всяка трибуна имаше дори и в падока, което беше нещо, което не очаквах. Много благодаря и се надявам този резултат да ви зарадва и да продължаваме по-добре всеки уикенд“, завърши Българският лъв.

Image